Usuwanie szkód zalaniowych

separator czerwony osuszanie24

 

Niezależnie od tego, czy szkodę spowodował przeciek, czy wielka powódź, nasi specjaliści potrafią reagować szybko, efektywnie i skutecznie bez względu na okoliczności. W pierwszej kolejności przeprowadzane są pomiary mające na celu określenie czasu wystawienia mienia na działanie wody, zaabsorbowanej ilości wilgoci i głębokości penetracji wody.

Nasze rozwiązania osuszające skutecznie eliminują potrzebę prowadzenia prac renowacyjnych. Wszystko to dzięki krótkiemu czasowi reakcji, dostarczaniu efektywnych technologii osuszania i skutecznemu zarządzaniu projektem. Podczas, gdy działania związane z osuszaniem mogą trwać kilkanaście dni, ewentualnie kilka tygodni, to odbudowa mienia oznacza całe miesiące zakłóceń w pracy. Niezależnie od przyczyny powstania szkody, jej skutki wtórne, takie jak pleśń, korozja i uszkodzenia konstrukcji mogą mieć większe, znacznie poważniejsze znaczenie niż sama szkoda.

Osuszanie

Osuszanie mieszkań, budynków oraz konstrukcji budowlanych po zalaniu lub po powodzi, czy osuszanie wrażliwych powierzchni po uszkodzeniu ich przez wodę, jest kluczową umiejętnością pozyskaną przez każdego pracownika firmy. 


Każdy pracownik naszej firmy specjalizuje się w naprawie szkód po zalaniu domu, czy też mienia. Wykonujemy osuszanie dokumentów, budynków, a także konstrukcji budowlanych, przywracając im pierwotny stan.

Globalne, czy też lokalne katastrofy mogą sprawić, że posiadany dom, czy też mieszkanie zostaną w pełni zalane. Jednym ze skutków takiego zdarzenia jest uszkodzenie znajdującego się w budynku mienia. Aby całkowicie lub znacznie ograniczyć potrzebę wykonywania prac rekonstrukcyjnych, należy błyskawicznie rozpocząć działania mające na celu likwidację wilgoci oraz spowodowanych przez nią szkód. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz sprawdzonych technik, przeprowadzane przez nas osuszanie dokumentów oraz budynków, gwarantuje najlepsze rezultaty w najkrótszym możliwym czasie – zlecenie zostaje zrealizowane w ciągu dni lub tygodni, a
nie miesięcy.

Istotną częścią przeprowadzania likwidacji wilgoci oraz szkód mienia, czy też obiektów, jest właściwe dostosowanie sprzętu oraz metod do osuszanego materiału. Należy uwzględnić, że między innymi części metalowe mogą ulec korozji, na elementach organicznych może pojawić się pleśń, a klej może przechodzić już przez proces rozkładu chemicznego.
Dotyczy to również dokumentów, które po zalaniu również zaczynają się rozkładać, co prowadzi do trwałej utraty zawartych na nich treści.

Profesjonaliści z naszego zespołu sprawnie, a przy tym precyzyjnie naprawiają wszelkie uszkodzenia spowodowane przez niewielkie przecieki, czy też powodzie. Osuszanie dokumentów oraz budynków przeprowadzamy na terenie między innymi Gdańska oraz Warszawy, nie zakłócając codziennych obowiązków naszych Klientów.

Restytucja dokumentów

Mimo popularności stosowania dokumentacji elektronicznej, firmy wciąż w dużym stopniu bazują na dokumentach papierowych. 


Utrata poufnych archiwów, takich jak dokumentacja medyczna, prawna, czy kolekcje książek, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji biznesowych.

Uszkodzony papier szybko się rozkłada, potrzebny jest więc szybki i odpowiedni proces regeneracji, by zatrzymać postęp uszkodzeń i przywrócić dokumenty do dobrego, użytecznego stanu. Na przykład zamrożenie dokumentów w ciągu 48 godzin od zdarzenia może w dużej mierze zmniejszyć czas i koszt naprawy oraz wyeliminować konieczność zwalczania pleśni, oddzielania stron, a także stosowanie innych procedur naprawczych.

Stosowanie technik osuszania przez liofilizację umożliwia naszym specjalistom szybkie naprawianie uszkodzonych dokumentów i książek. Materiały bardzo wrażliwe, takie jak zdjęcia rentgenowskie, mikrofilmy, czy materiały audiowizualne można oczyszczać na miejscu lub inwentaryzować i przetransportować do Centrum Restytucji.

Restytucja dokumentów w wyniku zalania obejmuje:


 

Osuszanie dokumentów

Doświadczeni technicy firmy Osuszanie24 pomogą wybrać odpowiednią metodę osuszania, zależną od wielu czynników – począwszy od rodzaju oraz ilości dokumentów do wysuszenia, stanu i wrażliwości zamoczonego materiału, terminu, w jakim klient potrzebuje dokumenty.

Jak tylko te kryteria zostaną określone, można zastosować szereg technik osuszania włączając suszenie powietrzem, dezynfekcję powietrzem, próżniowe termalne osuszanie, zamarzanie oraz osuszanie próżniowe.

 

Czyszczenie dokumentów

Technicy firmy Osuszanie24 są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych techników zajmujących się czyszczeniem dokumentów. Naszym Klientom zapewniamy wyłącznie szybkie i sprawdzone rozwiązania.

Wszystkie stosowane techniki są suche – stosowane środki nie mają konsystencji aerozoli czy płynów; czyszcząc powierzchnie, usuwając szczątki i resztki mikrobiologiczne, korzystamy wyłącznie z próżni hepa, suchych gąbek czy szczotek. Usługi te realizowane są w miejscu zdarzenia, lub w przypadku przedmiotów o szczególnej wartości - w specjalnym pomieszczeniu pod stałym dozorem.

usuwanie pleśni i zapachów

W budynkach dotkniętych szkodą powstałą w wyniku pożaru czy zalania, bardzo często występuje wyższy poziom wilgotności od normalnego. 


Tak wilgotne środowisko to doskonałe warunki do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni, które mogą pojawiać się już po 24 godzinach od wystąpienia uszkodzenia.

Bez podejmowania działań zaradczych, uszkodzenia spowodowane przez te organizmy oraz zapachy, mogą stać się wyraźnie widoczne i wyczuwalne, i co gorsza stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dodatkowo, z powodu wysokiej temperatury podczas pożaru cząsteczki zapachowe mogą zostać głęboko uwięzione w konstrukcji budynku.

Często zdarza się, że obszary, które doznały największych uszkodzeń są niewidoczne, gdyż wystąpiły wewnątrz infrastruktury budynku np. przestrzeń izolacji posadzek warstwowych. To umożliwia wilgoci i pojawiającym się później organizmom, powodowanie dalszych szkód i zagrożeń dla zdrowia.

W celu eliminacji zapachów stosujemy wiele różnych metod. Jedną z nich jest m.in. dezodoryzacja, która pozwala zwalczać nieprzyjemne zapachy oraz usuwać bakterie, grzyby, drożdże i pleśnie. Inne techniki obejmują zarówno oczyszczanie na mokro „mgłą” zawierającą ekologiczne środki odkażające, oczyszczanie termiczne „suchą mgłą”, a także oczyszczanie ozonowe, jak również środkami z dodatkiem związków utleniających pleśń.

regeneracja techniczna

Nasi technicy potrafią ocenić stopień uszkodzenia przedmiotów i zarekomendować możliwości odpowiedniej naprawy.


Wyszkoleni pracownicy firmy potrafią też odzyskiwać oprogramowanie nawet w przypadku uszkodzenia sprzętu. Posiadamy duże doświadczenie w przywracaniu pierwotnego stanu urządzeń elektronicznych po większości szkód. Co więcej, spora część tych prac może odbywać się na miejscu powstania szkody.

Typowe zastosowania w przypadku regeneracji technicznej to elektronika zasilająca, komputery i maszyny biurowe, sprzęt medyczny, urządzenia telekomunikacyjne, panele elektryczne itp. Firma dysponuje także zapleczem, w którym bardziej zaawansowane wyposażenie techniczne może być oczyszczane, a następnie testowane.

Firma to innowator w dziedzinie wykorzystywania metody CO2 (suchego lodu) do restytucji sprzętu elektronicznego oraz elektrycznego. Efekt użycia suchego lodu jest taki sam, jak w przypadku korzystania z chemikaliów (metoda mokra). Stosowanie suchego lodu jest jednak znacznie szybsze i umożliwia prowadzenie prac na miejscu powstania szkody. Poziomy czystości przy zastosowaniu techniki suchego lodu są zgodne z normami branżowymi, czas przywracania do stanu sprzed szkody jest często znacznie krótszy od czasu wymiany. Ponadto, koszt restytucji wynosi od 5% - 30% kosztu nabycia nowego sprzętu, co oznacza znaczące oszczędności finansowe.

Zapraszamy do kontaktu!

Prosimy o kontakt z centralą lub z wybranym biurem regionalnym

Biura regionalne oraz nasi agenci w regionach


Skontaktuj się z jednym z naszych biur regionalnych lub bezpośrednio z agentem w danym regionie.

Osuszanie24