Usuwanie szkód pożarowych

separator czerwony osuszanie24

 

Nasi technicy mogą pojawić się na miejscu wystąpienia szkody w ciągu kilku godzin od zgłoszenia. Tak szybka reakcja ma olbrzymie znaczenie dla minimalizacji szkód spowodowanych przez pożar i dym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia technicy dokładnie diagnozują charakter szkód, aby ustalić właściwy tryb działania i wyeliminować ryzyko rozszerzenia rozmiaru szkody. Wszystkie elementy zanieczyszczone w wyniku szkody pożarowe, a objęte naszymi usługami, otrzymują gwarancję jakości wykonania prac. Oznacza to, że budynki, maszyny, wyposażenie etc. objęte naszymi usługami będą wolne od wszelkich zanieczyszczeń związanych z pożarem, takich jak dym i sadza.

Wszyscy nasi wyszkoleni pracownicy techniczni stosują najbardziej zaawansowane techniki przywracania do pierwotnego stanu zarówno budynków, jak i ich wyposażenia. Jeśli istnieje taka konieczność, poszczególne elementy wyposażenia można objąć procesem restytucji w jednym z oddziałów firmy jak również w naszym Centrum Restytucji w Gdańsku. W przypadku bardziej skomplikowanych czynności, np. renowacji wartościowych mebli, obrazów itp. zajmują się tym nasi sprawdzeni, wyspecjalizowani podwykonawcy.

Dekontaminacja

Firma Osuszanie24 dysponuje pełnym wachlarzem rozwiązań umożliwiających usuwanie zanieczyszczeń we wszelkiego rodzaju mieniu.


Oczyszczamy konstrukcję budynku, jego wyposażenie i infrastrukturę wraz z oświetleniem, rurami, instalacjami oraz systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i sprawdzonych technologii, jesteśmy w stanie kompleksowo i całkowicie oczyszczać różnego rodzaju konstrukcje, zgodnie z uznanymi normami branżowymi.

Czyszczenie po pożarze

W ramach naszych działań usuwamy zanieczyszczenia wynikające ze szkody pożarowej.


Dysponujemy wszystkimi dostępnymi metodami usuwania zanieczyszczeń po pożarach. Usuwamy zanieczyszczenia z budynków, wyposażenia, mebli, maszyn, urządzeń. Pod uwagę bierzemy zarówno rodzaj zanieczyszczenia (jakie materiały uległy spaleniu), materiał który podlega czyszczeniu (budynek, wyposażenie, meble itp.) jak również metodę którą należy lub można w danej sytuacji użyć (czyszczenie ręczne, odkurzanie, czyszczenie z użyciem myjek, z użyciem suchego lodu itp.). Każdorazowo czyszczenie po pożarze dobieramy do realnie istniejącego zanieczyszczenia i potrzeb klienta.

Zapobieganie korozji

Połączenie działania związków chemicznych wytwarzanych przez ogień i wodę gaśniczą może być przyczyną ogromnych szkód w instalacjach elektrycznych i mechanicznych.


Szczególnie narażone na zanieczyszczenia są systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz kanały, które podczas pożaru przenoszą dym. Analogicznie, bezpośrednie lub wtórne działanie wilgoci i kwaśnych zanieczyszczeń, może prowadzić do uszkodzeń cennego sprzętu komputerowego i produkcyjnego.

Wypracowane techniki zapobiegania korozji firmy są w stanie zatrzymać proces postępowania korozji, oczyścić i ochronić m.in. instalacje elektromechaniczne, sprzęt elektroniczny, maszyny i urządzenia do czasu przywrócenia stanu pierwotnego budynku.

Czyszczenie ultradźwiękami

Technologia czyszczenia ultradźwiękami, powszechnie wykorzystywana przez firmę Osuszanie24, ma na celu skuteczne i trwałe przywrócenie sprzętów i urządzeń elektronicznych do stanu sprzed szkody.


Działaniu temu poddajemy zarówno artykuły gospodarstwa domowego, maszyny przemysłowe, jak i różnego rodzaju komponenty.

Czyszczenie ultradźwiękami wymaga zastosowania wysokiej częstotliwości fal ultradźwiękowych, generowanych w wodzie lub odpowiednim środku chemicznym. Metoda ta ma na celu usuwanie zanieczyszczeń oraz różnego rodzaju zabrudzeń m.in. pochodzących od olejów, smarów bądź pleśni. Materiały, które najlepiej reagują na czyszczenie ultradźwiękami to metale, szkło oraz ceramika. Technologia ta doskonale sprawdza się w restytucji sprzętów elektronicznych, takich jak telewizory, czy komputery. Jest metodą wysoce opłacalną, a także wygodną z punktu widzenia Klienta. Czyszczenie ultradźwiękami bowiem odbywa się w specjalistycznych wannach, w oddziałach firmy Osuszanie24.

Restytucja dokumentów

Czyszczenie dokumentów


Technicy firmy Osuszanie24 są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych techników zajmujących się czyszczeniem dokumentów. Naszym klientom zapewniamy wyłącznie szybkie i sprawdzone rozwiązania.

Wszystkie stosowane techniki są suche - stosowane środki nie mają konsystencji aerozoli czy płynów; czyszcząc powierzchnie, usuwając szczątki i resztki mikrobiologiczne, korzystamy wyłącznie z próżni hepa, suchych gąbek czy szczotek. Usługi te realizowane są w miejscu zdarzenia, lub w przypadku przedmiotów o szczególnej wartości - w specjalnych pomieszczeniach pod stałym dozorem.

Regeneracja techniczna

Nasi technicy potrafią ocenić stopień uszkodzenia przedmiotów i zarekomendować możliwości odpowiedniej naprawy.


Wyszkoleni pracownicy firmy Osuszanie24 potrafią też odzyskiwać oprogramowanie nawet w przypadku uszkodzenia sprzętu. Posiadamy duże doświadczenie w przywracaniu pierwotnego stanu urządzeń elektronicznych po większości szkód. Co więcej, spora część tych prac może odbywać się na miejscu powstania szkody.

Typowe zastosowania w przypadku regeneracji technicznej to elektronika zasilająca, komputery i maszyny biurowe, sprzęt medyczny, urządzenia telekomunikacyjne, panele elektryczne itp. Firma dysponuje także zapleczem, w którym bardziej zaawansowane wyposażenie techniczne może być oczyszczane, a następnie testowane.

Firma to innowator w dziedzinie wykorzystywania metody CO2 (suchego lodu) do restytucji sprzętu elektronicznego oraz elektrycznego. Efekt użycia suchego lodu jest taki sam, jak w przypadku korzystania z chemikaliów (metoda mokra). Stosowanie suchego lodu jest jednak znacznie szybsze i umożliwia prowadzenie prac na miejscu powstania szkody. Poziomy czystości przy zastosowaniu techniki suchego lodu są zgodne z normami branżowymi, czas przywracania do stanu sprzed szkody jest często znacznie krótszy od czasu wymiany. Ponadto, koszt restytucji wynosi od 5% - 30% kosztu nabycia nowego sprzętu, co oznacza znaczące oszczędności finansowe.

Centrum techniczne

Nasze Centrum Techniczne służy jako operacyjna platforma techniczna dla naszych specjalistów do rozwoju ich umiejętności i wiedzy eksperckiej.


Niezmiennie dążą do poprawy swoich kompetencji w zakresie nowych usług. Nasi specjaliści stosują najnowsze technologie do likwidowania szkód szybko i efektywnie, zapewniając najwyższy standard stosowanych technik oraz wyraźne oszczędności dla Klienta.

Doświadczenie zdobyte przy zleceniach likwidacji szkód w różnych gałęziach przemysłu, zapewnia, że nasi specjaliści wiedzą, jak pracować w różnego rodzaju warunkach.

 

Jako specjaliści w restytucji mienia czyścimy mienie i nieruchomości po szkodach pożarowych, osuszamy je po zalaniach, powodziach, szkodach wodnych.

  • Centrum Restytucji

Zapraszamy do kontaktu!

Prosimy o kontakt z centralą lub z wybranym biurem regionalnym

Biura regionalne oraz nasi agenci w regionach


Skontaktuj się z jednym z naszych biur regionalnych lub bezpośrednio z agentem w danym regionie.

Osuszanie24