Osuszanie konstrukcji budowlanych

separator czerwony osuszanie konstrukcji budowlanych

 

Zdajemy sobie sprawę, że opóźnienia w realizacji projektów budowlanych prowadzą do ponoszenia kar finansowych, utraty dobrej reputacji, a w rezultacie do utraty klientów. Dlatego właśnie nasi doświadczeni technicy oferują szeroki zakres usług związanych z zapewnieniem właściwych parametrów wilgotności powietrza, pozwalających utrzymać właściwe tempo realizacji projektów. Dzięki naszej współpracy z ekspertami z dziedziny budownictwa uzyskaliśmy rzetelną wiedzę na temat materiałów i sposobów ich osuszania, zgodnie z wymaganiami producentów. Potrafimy dokładnie mierzyć poziom wilgotności i rekomendować plan działania zapewniający przyspieszenie osuszania w oparciu o wymagania projektu.

Nasze własne, sprawdzone technologie osuszania znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach, takich jak osuszanie prefabrykatów, betonowych płyt, kładzenie suchych tynków, malowanie, a nawet układanie drewnianych podłóg.

Osuszanie

Osuszanie hal, pomieszczeń, lokali, budynków oraz konstrukcji budowlanych z nadmiernej wilgoci technologicznej, po zalaniu lub po powodzi, czy osuszanie wrażliwych powierzchni ze zbyt dużej ilości wilgoci, jest kluczową umiejętnością pozyskaną przez każdego pracownika firmy.


Nasze rozwiązania osuszania skutecznie przyspieszają prace. Wyróżnia nas szybkie reagowanie przy zleceniu, rozwój wydajnych technologii osuszania oraz funkcjonalnego zarządzania projektem, co w praktyce przekłada się na dni lub tygodnie pracy, nie zaś miesiące niekończących się przerw w realizacj harmonogramu działań biznesowych.

Materiały często na wskroś przemakają, a higroskopijne produkty wrażliwe na pochłanianie wilgoci zawilgacają się. Z kolei wilgoć może spowodować szkodę w postaci korozji części metalowych, rozkładu chemicznego kleju czy aktywności mikrobiologicznej, jak np. pleśń w przypadku materiałów organicznych.

Nasz w pełni przeszkolony personel używa swojego doświadczenia do osuszania konstrukcji i sprzętów znajdujących się wewnątrz, uwzględniając różnorodność materiałów z których są zrobione, bez zakłócania Państwa codziennych obowiązków. Ponieważ rozumiemy, jak ważne jest zachowanie się różnych typów materiałów pod wpływem wilgoci oraz jak rozmaitych technik należy używać do ich prawidłowego osuszenia, potrafimy w możliwie najkrótszym czasie skutecznie doprowadzić osuszanie elementy do ich właściwego poziomu wilgotności.

Usuwanie pleśni i zapachów

W budynkach dotkniętych szkodą powstałą w wyniku pożaru czy zalania, bardzo często występuje wyższy poziom wilgotności od normalnego, na przykład z powodu uszkodzenia wentylacji.


Tak wilgotne środowisko to doskonałe warunki do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni, które mogą pojawiać się już po 24 godzinach od wystąpienia uszkodzenia.

Bez podejmowania działań zaradczych, uszkodzenia spowodowane przez te organizmy oraz zapachy, mogą stać się wyraźnie widoczne i wyczuwalne, i co gorsza stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dodatkowo, z powodu wysokiej temperatury cząsteczki zapachowe mogą zostać głęboko uwięzione w konstrukcji budynku.

Często zdarza się, że obszary, które doznały największych uszkodzeń są niewidoczne, gdyż wystąpiły wewnątrz infrastruktury budynku. To umożliwia wilgoci i pojawiającym się później organizmom, powodowanie dalszych szkód i zagrożeń dla zdrowia.

W celu eliminacji zapachów stosujemy wiele różnych metod. Jedną z nich jest m.in. dezodoryzacja, która pozwala zwalczać nieprzyjemne zapachy oraz usuwać bakterie, grzyby, drożdże i pleśnie. Inne techniki obejmują zarówno oczyszczanie na mokro „mgłą” zawierającą ekologiczne środki odkażające, oczyszczanie termiczne „suchą mgłą”, a także oczyszczanie ozonowe. W budynkach dotkniętych szkodą powstałą w wyniku pożaru czy zalania, bardzo często występuje wyższy poziom wilgotności od normalnego. Tak wilgotne środowisko to doskonałe warunki do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni, które mogą pojawiać się już po 24 godzinach od wystąpienia uszkodzenia.

Bez podejmowania działań zaradczych, uszkodzenia spowodowane przez te organizmy oraz zapachy, mogą stać się wyraźnie widoczne i wyczuwalne, i co gorsza stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dodatkowo, z powodu wysokiej temperatury podczas pożaru cząsteczki zapachowe mogą zostać głęboko uwięzione w konstrukcji budynku.

Często zdarza się, że obszary, które doznały największych uszkodzeń są niewidoczne, gdyż wystąpiły wewnątrz infrastruktury budynku np. przestrzeń izolacji posadzek wartwowych. To umożliwia wilgoci i pojawiającym się później organizmom, powodowanie dalszych szkód i zagrożeń dla zdrowia.

W celu eliminacji zapachów stosujemy wiele różnych metod. Jedną z nich jest m.in. dezodoryzacja, która pozwala zwalczać nieprzyjemne zapachy oraz usuwać bakterie, grzyby, drożdże i pleśnie. Inne techniki obejmują zarówno oczyszczanie na mokro „mgłą” zawierającą ekologiczne środki odkażające, oczyszczanie termiczne „suchą mgłą”, a także oczyszczanie ozonowe, jak również środkami z dodatkiem związków utleniających pleśń.

Zapraszamy do kontaktu!

Prosimy o kontakt z centralą lub z wybranym biurem regionalnym

Biura regionalne oraz nasi agenci w regionach


Skontaktuj się z jednym z naszych biur regionalnych lub bezpośrednio z agentem w danym regionie.

Osuszanie24